Antanavičiūtė Daiva
Psichologė


Pastaruoju metu teko konsultuoti daug įvairaus amžiaus vaikų ir jų tėvų/globėjų. Padedu vaikams įveikti nerimą ir baimes, stiprinti jų savivertę ir pasitikėjimą savo jėgomis. Gera stebėti, kaip vaikai įveikia sunkumus, tampa viduje ramesni, atsistato jų santykis su savimi, artimaisiais, draugais. 

Į pirmą konsultaciją visuomet kviečiu pirmiausia atvykti tėvelius vienus. Kartu aptariame kylančius sunkumus tiek vaikams, tiek tėvams. Susideriname tikslus, kurių bus siekiama bendraujant su vaiku, aptariamos konsultavimo sąlygos, konfidencialumo ribos, susitikimų dažnis. Suderinamas pirmas vizitas vaikui ar paaugliui.

Su vaikais ir paaugliais dirbu individualiai. Dažniausiai rekomenduoju bent tris pirmines konsultacijas vaikui, kad jis galėtų apsiprasti ir nuspręsti, ar toliau norės kalbėtis būtent su manimi. Vaiko nuomonė šioje situacijoje man labai svarbi. Po trečios konsultacijos kalbamės visi kartu - tiek vaikas/paauglys, tiek jo tėvai/globėjai apie tolesnės pagalbos poreikį. 

Būna, kad maži vaikai bijo pirmąkart likti su nepažįstamu žmogumi naujoje vietoje. Tokioje situacijoje kviečiu kartu likti ir atlydėjusius artimuosius. Vėliau mažyliai įsidrąsina ir dažniausiai noriai dalyvauja pasiūlytoje terapinėje veikloje.

Vaikų/paauglių psichologinio konsultavimo trukmė yra 50 minučių, konsultacijos kaina 30-40 eurų.

Parašykite
Paskambinkite
Apie
LinkedIn